تولید محتوای هدفمند

محتوا یکی از مهمترین عواملی است که یک مخاطب بواسطه جذابیت و تعاملی بودن آن میتواند به هر برندی اعتماد، و یا اینکه اقدام به خرید یک محصول یا تهیه یک سرویس از یک وب‌سایت کند. تولید محتوا یعنی ایجاد یک مقاله، طراحی یک تصویر، ساخت یک ویدیوی بازاریابی شده و یا هر خوراک دیگری که در عین جذابیت بتواند از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد.
شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام در حال حاضر بهترین ابزار برای ارتباط با مخاطبین محسوب می شوند و شما برای حفظ این ارتباط باید به طور پیوسته در این فضا حضور داشته باشید، با رعایت این نکات می توانید روند رو به رشدی را ایجاد کرده و نتایج بهتری در تولید محتوا برای صفحه اینستاگرام خود بدست آورید.

1 – داشتن ایده برای تولید محتوای مناسب

اولین مرحله برای تولید محتوا باید ایده ایی مناسب برای محتوای خود داشته باشید. ایده ایی که در نظر میگیرید باید جذاب و دارای خلاقیت باشد و از موضوعات تکراری به دور باشد برای اینکار دفترچه ایی داشته باشید و در آن تمام ایده هایی که برای تولید محتوای مناسب به ذهنتان میرسد را یادداشت کنید سپس از میان آنها بهترین ایده را انتخاب کنید.

2 از تصاویر و ویدئو های جذاب استفاده کنید

استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب می تواند به رساندن مطلب به مخاطب خیلی کمک کند ، به طور کلی محتویاتی که تصاویر جذاب تری دارند از استقبال بیشتری نسبت به سایر محتوا ها برخوردار می شوند.

3 در زمانهای مناسب محتوای خود را ارسال کنید

برای بازدهی بیشتر از صفحه اینستاگرام خود در ساعات اوج شلوغی اینستاگرام محتوای خود را ارسال کنید. ساعات اوج شلوغی اینستاگرام :

5 تا 7 بعد ازظهر : در این بازه، نرخ مشارکت مخاطبان در اینستاگرام بیشتر است. دلیل آن هم این است که افراد در این زمان، بعد از ساعت کاری یا مدرسه و دانشگاه از لحاظ ذهنی خسته بوده و می خواهند اوقات فراغت خود را در اینستاگرام بگذرانند و بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام می باشد.

9 تا 10 بعد از ظهر : این ساعت نیز زمان مناسبی برای انتشار محتوا برروی اینستاگرام است زیرا که افراد بعد از صرف شام و صحبت کردن با خانواده میخواهند اینستاگرامشان را چک کنند و مطالب جدید را مشاهده کنند.

4 از مطالبی استفاده کنید که ارزش به اشتراک گذاری بالایی دارند.

باید مطالبی بگذاریم که ازنظر دیگران و دوستانمان ارزش به اشتراک گذاری بالایی داشته باشند. سعی کنید در هنگام درج مطلب به این موضوع دقت کنید که چرا باید این مطلب را دیگران به اشتراک بگذارند! اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که سبب انتشار مجدد توسط دنبال کنندگان شما بشود، به راحتی توسط دیگران خودتان را معرفی می کنید و افزایش فالوور مناسبی را خواهید داشت.

5 از تکرار دوری کنید

برای پست گذاری از مطالب تکراری اجتناب کنید و سعی کنید مطالبی را انتشار دهید که در این فضا کمتر دیده شده  باشند.

6 به طور منظم بر روی صفحه اینستاگرام خود پست ارسال کنید

نظم در ارسال محتوا باعث میشود که شما بهتر دیده شده و مورد توجه قرار بگیرید اگر این نظم را رعایت نکنید و یک پست را بعد از 2 روز و پست بعدی را بعد از 6 روز به اشتراک بگذارید صفحه اینستاگرام شما کمتر دیده شده و بازدهی آن پایین خواهد آمد. بهتر است که هر روز در یک ساعت معین محتوایی را بر روی صفحه اینستاگرام خود انتشار دهید.

مطالب مرتبط